נדל"ן באתונה

נדלן ביוון אתונהאתונה מצליחה למשוך את תשומת ליבם של משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם. מדוע דווקא אתונה? מהם היתרונות הגדולים שהיא מציעה למשקיעים בה? נענה על השאלות הללו בפסקאות הבאות. חושבים להתחיל להשקיע את מיטב החיסכונות שלכם בענף הנדל"ן? חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. מעבר להיכרות נרחבת עם אתונה, אחד היעדים החמים ביותר להשקעה באתונה, נגע בעוד לא מעט דגשים חשובים שאתם חייבים להכיר על עולם הנדל"ן. אז לפני שאתם ממהרים לרכוש כל דירת מגורים שמציעים לכם ביוון בכלל ובאתונה בפרט, חשוב שתכירו את כל הנקודות המרכזיות שיעזרו לכם לבחון נכון את כדאיות ההשקעה. רגע לפני שנצלול לכל הפרטים אודות השקעות נדל"ן באתונה, חשוב שתכירו את כל הסיבות בגינן משקיעים רבים מישראל בוחרים להשקיע את כל כספם מעבר לים.

נדל"ן ביוון אתונה: משקיעי נדל"ן ישראלים רבים מוותרים על נכסים בישראל לטובת רכישת נכסים באתונה – מדוע?

משקיעי נדל"ן רבים מישראל בוחרים לוותר על רכישת דירה בסמוך לביתם לטובת רכישת דירה מעבר לים. מדוע? מכמה סיבות מרכזיות. הנה לכם כל הסיבות בגינן השקעה מעבר לים הפכה שכיחה כל כך בשנים האחרונות:

מחירי הדיור הגבוהים בישראל – כ 1,800,000 שקלים לדירה ממוצעת מחירי הדיור בישראל גבוהים במיוחד. למעלה מעשר שנים רצופות שמחירי הדיור מזנקים בעשרות אחוזים. רק בשנה החולפת המחירים השלימו עלייה של למעלה מ 15%. נתונים אלה גורמים למשקיעים רבים להאמין שהעליות קרובות למיצוי, ולכן הם בוחרים להשקיע מעבר לים.
ניסיונות הממשלה לבלום את עליות מחירי הדיור עליות מחירי הדיור גורמות לממשלות השונות לנסות לבלום את העליות ולקרר את שוק הנדל"ן המקומי. איך עושים את זה? מקטינים ביקושים. הממשלות השונות מנסות להרחיק את המשקיעים מהשוק במטרה להקטין ביקושים ולקרר את עליות המחירים. איך מרחיקים משקיעים? מעלים את מס הרכישה מ 5% ל 8% ומבטלים את האפשרות למשכן נכס קיים לטובת קבלת 50% מערכו לרכישת דירה נוספת.
אחוזי תשואה נמוכים – בין 2.2% ל 4.7% בכל שנה אחוזי התשואה המתקבלים מהשכרת נכסים בישראל נמוכים למדי. נכון לכתיבת שורות אלה אחוזי התשואה נעים בין 2.2% ל 3.4% באזורי המרכז, ובין 3.5% ל 4.7% באזורי פריפריה.
סגירת דלתות בפני משקיעים קטנים עם הון עצמי נמוך משקיעים קטנים עם הון עצמי נמוך נאלצים להתפשר על הנכסים שהם רוכשים להשקעה. ברוב המקרים המשקיעים הקטנים נאלצים לרכוש נכסים ישנים וקטנים באזורים נידחים.

נדל"ן ביוון אתונה: הכירו את ההיסטוריה הכלכלית של יוון – ממשברים גדולים להישגים מרשימים 

חושבים להשקיע מעבר לים? חשוב שתכירו את כל הסיבות בגינן משקיעים רבים בוחרים דווקא באתונה שביוון. ראשית, חשוב שתכירו את מצבה הכלכלי של יוון מהשנים האחרונות. המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008 הביא את יוון לסף פשיטת רגל. החל משנת 2009 ועד לשנת 2015, יוון התמודדה עם משברים כלכליים גדולים במיוחד. אחוז המובטלים במדינה זינק, מחירי הדיור קרסו ב 30% עד 50% והמיתון הגיע במלוא כוחו. האזרחים המקומיים יצאו להפגנות ברחובות העיר והמדינה כולה עמדה על סף פשיטת רגל. בעזרת סיוע של מדינות האיחוד האירופי, יוון הצליחה לצאת מהמשבר הגדול ובשנת 2015 היא סיימה את כל חובותיה לנושיה השונים. מאז ועד היום יוון מוכיחה איתנות כלכלית, יציבות כללית ותוכנית סדורה להתמודדות עם כל מצב. משקיעים רבים מעריכים את היציאה המהירה של יוון מהמשבר ודרכי התמודדותה עם המשברים השונים מהשנים האחרונות.

קראו עוד: שכונות להשקעה באתונה

נדל"ן ביוון אתונה: ריכזנו עבורכם את כל היתרונות הגדולים שעומדים לנגד עיניהם של כל המשקיעים ביוון בכלל ובאתונה בפרט:

  • מצבה הכלכלי של יוון יציב

לאחר משברים גדולים בשנים האחרונות, נכון לכתיבת שורות אלה יוון מוכיחה את עמידותה ויציבותה בהתמודדות עם משברים כלכליים שונים. לאחר המשבר הכלכלי הגדול משנת 2009, יוון סיגלה תוכנית כלכלית מפורטות שמסייעת לה להתמודד עם כל משבר בצורה מיטבית. התמודדות מיטבית מבטיחה למשקיעים שהם יהיו האחרונים להיפגע במקרים של משברים כלכליים משמעותיים.

  • מחירי הדיור באתונה נחתכו ב 30% עד 50% במשבר הכלכלי הגדול, מה שמאפשר למשקיעים לרכוש נכסים במחירים נמוכים

מחירי הדיור ביוון נחתכו ב 30% עד 50% בעקבות המשבר הכלכלי הגדול של שנת 2008. נכון לכתיבת שורות אלה, מחירי הדיור עדיין לא הגיעו למחירם טרם פרוץ המשבר. משקיעים רבים בוחרים לרכוש נכסים באתונה שביוון במטרה ליהנות ממחירי דיור נמוכים למדי. המחירים הנמוכים מאפשרים למשקיעים קטנים עם הון עצמי מוגבל ליהנות מנכסים אטרקטיביים הממוקמים בפריים לוקיישן. מעבר לכך, המחירים הנמוכים לאחר ירידה משמעותית, מגלמים את הפוטנציאל להמשך עליות מחירים.

  • מחירי הדיור בעלייה ברורה מזה מספר שנים – זינוק של למעלה מ 9% רק בשנה החולפת

מחירי הדיור ביוון בכלל ובאתונה בפרט, נמצאים במגמת עלייה ברורה. ההיצע באתונה מוגבל והביקוש לא מפסיק לעלות, מה שמוביל לעליות מחירים משמעותיות. רק בשנה החולפת מחירי הדיור ביוון זינקו ביותר מ 9% בשנה בודדת בלבד. מגמת העלייה היציבה מאפשרת למשקיעים להרגיש בנוח להשקיע את כספם בשוק עולה שצפוי להמשיך ולעלות לעוד שנים ארוכות קדימה.

  • אחוזי תשואה גבוהים מהשכרת נכסים – 5% עד 10% בכל שנה

מחירי הדיור הנמוכים כוללים יתרון נוסף – אחוזי תשואה גבוהים. אחד מהכללים החשובים שאתם חייבים להכיר בתור משקיעים – ככל שמחירי הדיור גבוהים יותר, כך אחוזי התשואה נמוכים יותר וכן להיפך, ככל שמחירי הדיור נמוכים יותר כך אחוזי התשואה גבוהים יותר. אחוזי התשואה המתקבלים מהשכרת נכסים בישראל (מחירי דיור גבוהים), נעים בין 2.2% ל 4.7% בלבד. לעומת זאת באתונה ניתן לקבל אחוזי תשואה גבוהים הרבה יותר – בין 5% ל 10% בכל שנה.

  • קרבה גאוגרפית למדינת ישראל

יתרון נוסף עבור הישראלים – אתונה ממוקמת כשעת טיסה בלבד משמי ישראל. הקרבה הגיאוגרפית גורמת למשקיעים ישראלים רבים לבחור דווקא באתונה.

  • הממשל המקומי מעודד משקיעים זרים – הרוכשים נכסים בסכום של למעלה מ 250,000 אירו מקבלים מעמד של תושב

הממשל המקומי מבין את חשיבותם של המשקיעים הזרים ומאפשר להם לקבל מעמד של תושב. משקיעים גדולים? השקעה של מעל ל 250,000 אירו תאפשר לכם לקבל מעמד של תושב הכולל לא מעט יתרונות משמעותיים.

  • תיירים רבים בכל עונות השנה

עוד יתרון של אתונה הוא התיירות העניפה בכל עונות השנה. האקלים המקומי מזמין תיירים רבים שמגיעים בכל עונות השנה. מדוע הם מהווים יתרון עבור המשקיעים? מכמה סיבות מרכזיות. ראשית, התיירים הרבים מעלים את הביקוש לדיור, מה שמוביל לעליות מחירי הדיור והשכירות גם יחד. שנית, המשקיעים הרבים יכולים להשכיר את את דירת המגורים שלהם לתיירים. השכרות קצרות טווח מניבות אחוזי תשואה גבוהים הרבה יותר בהשוואה להשכרות ארוכות טווח. המשכירים לתיירים יכולים ליהנות מ 10% עד 15% תשואה בכל שנה.

השקעות

השקעות נדלן באתונה ב-2024 – כן או לא?

הפיתוי של השקעה בנדל"ן נובע פעמים רבות מהעובדה שבשונה מסוגי השקעות אחרים, מדובר בהשקעה בנכס מוחשי ובעל פוטנציאל לעליית ערך והכנסה שוטפת המאפשרות יציבות פיננסית לטווח הארוך. בשנים האחרונות, אתונה, הבירה ההיסטורית של יוון, זוכה לתשומת לב רבה כשוק פוטנציאלי להשקעות נדל"ן.

המשך קריאה »

דירות להשקעה באתונה

מחפשים נכסים להשקעה באתונה? ריכזנו עבורכם את כל הידע אותו תצטרכו לקבל לפני שתעשו את הצעד הזה. בשנים האחרונות, השקעות הנדל"ן ברחבי העולם הולכות וגדלות,

המשך קריאה »

רכישת דירה באתונה

אתונה היא בירת יוון ובה נמצאים כמה מהמבנים, המוזיאונים והמונומנטים היפים ביותר באזור, מה שהופך אותה ליעד תיירותי שממגנט אליו מיליוני תיירים בכל שנה. והיכן

המשך קריאה »

נכסים באתונה

רבים מהישראלים מחפשים נכסים באתונה, ולאו דווקא בגלל נופי יוון המדהימים, אלא בגלל שבין ישראל לבין יוון קיימת אמנת מיסים נמוכים אשר הופכת את השקעות

המשך קריאה »

דירות למכירה באתונה יד 2

אתונה, בירת יוון והמרכז התרבותי, הפוליטי והכלכלי שלה. אתונה היא עיר גדולה ומרכזית עם תיירות מבוקשת מאוד, חופים יפהפיים, אתרי טבע, אזורים פסטורליים ואתרים היסטוריים

המשך קריאה »

השקעה באתונה

אתונה היא עיר הבירה של יוון וכן העיר הגדולה במדינה. אתונה מהווה את המרכז השלטוני של יוון, היא מהווה את המרכז הכלכלי של יוון, הפיננסי,

המשך קריאה »

השקעות נדלן באתונה

השקעות נדלן באתונה הפכו מזמן למוצר מבוקש בקרב הקהל הישראלי בשל האזור הפופולרי, התשואות המרשימות, מגמה חיובית כבר כמה שנים ומחירים שפויים שפותחים דלתות גם

המשך קריאה »
התקשרו עכשיו