השקעות נדלן באתונה ב-2024 – כן או לא?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

הפיתוי של השקעה בנדל"ן נובע פעמים רבות מהעובדה שבשונה מסוגי השקעות אחרים, מדובר בהשקעה בנכס מוחשי ובעל פוטנציאל לעליית ערך והכנסה שוטפת המאפשרות יציבות פיננסית לטווח הארוך. בשנים האחרונות, אתונה, הבירה ההיסטורית של יוון, זוכה לתשומת לב רבה כשוק פוטנציאלי להשקעות נדל"ן.

בעודנו ניצבים בפתחה של שנת 2024, נשאלת השאלה: האם כדאי לרכוש נכס באתונה בעת הנוכחית? במאמר זה ננסה לספק ניתוח אובייקטיבי של המצב הנוכחי של שוק הנדל"ן ביוון, תוך בחינת היתרונות והחסרונות הפוטנציאליים של ההשקעה.

 

שוק הנדל"ן ביוון

כדי להעריך את כדאיותן של השקעות נדל"ן באתונה, ראשית הכרחי להבין את ההקשר הרחב יותר של שוק הנדל"ן היווני.

לאחר המשבר הכלכלי שפקד את המדינה בעשור הקודם, כלכלת יוון הצליחה להתאושש והיא מוסיפה לצמוח ולגדול. שוק הנדל"ן, הינו אחד התחומים שזוכים לשגשוג יציב ומתמשך, כאשר אתונה, בפרט, הפכה למוקד אטרקטיבי עבור משקיעים מקומיים ובינלאומיים כאחד.

להרחבה בנושא מוזמנים להציץ במדריך מידע על השקעות נדל"ן באתונה באתר Nadlanmaster.

 

יתרונות השקעה באתונה

#1 מוקד משיכה עבור תיירים, מקומיים ומהגרים

אתונה, ידועה בהיסטוריה העשירה ובחשיבות התרבותית שלה. ציוני הדרך האייקוניים של העיר, כמו האקרופוליס והפרתנון, הופכים אותה לאטרקציה נצחית עבור תיירים, מהגרים ומקומיים כאחד.

יוון, ואתונה בפרט, חוו עלייה משמעותית בתיירות בשנים האחרונות. תעשיית התיירות הפורחת מתרגמת לביקוש רב להשכרה לטווח קצר, מה שהופך את ההשקעה בדירות למכירה באתונה לאפשרות משתלמת.

הזרם הקבוע של התיירים מבטיח זרם הכנסות יציב ומתמשך משכירות עבור בעלי הנכסים בעיר.

 

#2 פוטנציאל משמעותי לעליית ערך

למרות המשיכה ההולכת וגדלה שלה עבור משקיעים, נכון להיום אתונה נותרה זולה יותר מבירות אירופיות רבות אחרות. יוקר המחיה סביר, ומחירי הנכסים תחרותיים. יחד עם זאת, העובדה שמחירי הנדל"ן במדינה מוסיפים לעלות מציבה את אתונה כיעד אטרקטיבי עבור משקיעים המחפשים עליית ערך והחזר משמעותי על ההשקעה.

 

#3 השקעה ושיפור בתשתיות

אתונה משקיעה משאבים רבים בשדרוג התשתיות שלה, כולל תחבורה ושירותים ציבוריים, כמו גם במרכז הערים והאתרים ההיסטוריים שבה.

השקעות אלה מגבירות את האטרקטיביות של העיר, והופכים אותה לאטרקטיבית יותר הן עבור התושבים, הן עבור התיירים והן עבור המשקיעים. כמו כן, תשתיות משופרות קשורות לעתים קרובות לעלייה בשווי הנכס בטווח הארוך.

 

דירות למכירה באתונה – למה לצפות

עבור מי ששוקל השקעות נדל"ן באתונה, הבנת מחירי השוק הנוכחיים היא חיונית. כמו בכל שוק נדל"ן, העלות הממוצעת של דירה בבירת יוון משתנה, כמובן, בהתאם לאטרקטיביות השכונה ולגודל הנכס, כאשר אזורים יוקרתיים יותר בעיר אתונה יידרשו כמובן השקעה גבוהה יותר, אך גם פוטנציאל הרווח משכירות ומעליית הערך יהיה גבוה יותר בהתאמה.

מבדיקת כמה עולה דירה בבירת יוון עולה כי נכון לזמן כתיבת שורות אלו, מחירי הנדל"ן באתונה נעים בין 2,000 ל-3,000 אירו למ"ר, מחיר נמוך משמעותית מהמחירים במדינות אחרות באירופה.

 

האם כדאי לרכוש נכס באתונה בעת הנוכחית?

ההחלטה להשקיע בנדל"ן באתונה בשנת 2024 תלויה בגורמים שונים, לרבות יעדים פיננסיים אישיים, והשימוש לו מייעדים את הנכס. הבירה היוונית ללא ספק מציעה שילוב ייחודי של קסם היסטורי, זרם תיירות מתמשך לאורך כל עונות השנה, מחירי נדל"ן נמוכים ופוטנציאל לעליית ערך משמעותית. שילוב ייחודי זה הופך אותה לאופציה אטרקטיבית עבור אלה המחפשים הזדמנויות להשקעה בנדל"ן.

על מנת לוודא שההשקעה בדירה באתונה אכן תיתן לכם תשואה משמעותית מדמי שכירות ועליית ערך, מומלץ לבצע בדיקת נאותות יסודית, ולהתייעץ עם גורמים בעלי הבנה והתמצאות בשוק הנדל"ן הייחודי הפועל בה, אשר יוכלו לסייע לכם לבצע רכישה מושכלת.

השקעות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן ביוון

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי יוון. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים
התקשרו עכשיו