נדלן סלוניקי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

נדלן סלוניקיאם אתם מעוניינים לקבל מידע על נדלן סלוניקי, כנראה שהבנתם כי מדובר לא רק ביעד תיירותי נחשק לבטן-גב, אלא גם יעד נחשק עבור השקעות נדל"ן ביוון. הנה המדריך המלא לרכישת נכס ביוון, כולל נתונים כלכליים, נתוני נדל"ן ונתוני השוק המקומי ביוון, המשיכו לקרוא. 

סלוניקי היא אחת הערים הפופולריות ביותר ביוון. בשנים האחרונות האזור מתפתח במהירות ומושך אליו הרבה משקיעים מכל העולם, וזאת למרות המשבר הכלכלי שכביכול היה אמור להפחיד משקיעים זרים. באופן כללי, ישנם כמה סוגים עיקריים של השקעות נדל"ן בסלוניקי, לרבות נכסים למגורים ומסחר, נכסי AIRBNB , נכסים כמו צימרים של נופש ועוד. ואמנם אפשר להשקיע בסוגים שונים של נכסים להשקעה בסלוניקי, אבל יש דברים מסוימים שצריך לדעת לפני שתחליטו באיזה מהם לבחור. לפני שנדבר על סוגי נכסים להשקעה ביוון וסלוניקי, בואו נכיר את המדינה עצמה, הנה קצת רקע ומידע כללי. 

קצת על סלוניקי 

סלוניקי היא עיר ביוון המונה כ-1.3 מיליון תושבים (כ-315,000 בעיר עצמה). יש בה שירותים רבים, כולל חופים, אוניברסיטאות, קניונים ומוזיאונים, בעוד שהיא מהווה את אחד האזורים הכי תיירותיים בכל איי יוון. ובעוד שיוון כוללת יותר מ-3,000 איים, זה בהחלט מרשים שסלוניקי הפכה ליעד המבוקש ביותר באזור מבחינה תיירותית ומבחינת השקעות ביוון.

סלוניקי היא אחת הערים הפופולריות והמתויירות ביותר ביוון. עם ההיסטוריה העשירה באזור, יש בסלוניקי הרבה אטרקציות שהופכות את האזור למקום מצוין להשקעה בנדל"ן. עם זאת, עם המשבר הכלכלי באירופה וביוון בפרט, אנשים רבים מחפשים דרכים להרוויח כסף על ידי השקעת כספם בנכסים בסלוניקי. 

האם זה חכם להשקיע במדינה שנמצאת במשבר כלכלי? ובכן, זה לא מדויק שיוון נמצאת במשבר כלכלי. בפועל, רכישת נדל"ן בסלוניקי היא צעד שמעודדת ממשלת יוון, מה שאפילו הוביל לקיום אמנת המס בין ישראל לבין יוון. לפיכך, סלוניקי מציעה שפע של הזדמנויות למשקיעים ישראלים, החל מדירות ועד וילות יוקרה בפאתי העיר.

מדוע סלוניקי היא יעד נחשק עבור השקעות נדל"ן? 

מאז המשבר הכלכלי של יוון, סלוניקי היא עיר שנמצאת במגמת עלייה בעשורים האחרונים. בתוך כך, סלוניקי היא אחת הערים הצומחות ביותר באירופה, והיא דורגה כאחד מיעדי התיירות המובילים בשנת 2017 על ידי לונלי פלאנט. העיר מציעה איכות חיים גבוהה ויוקר מחיה נמוך בהשוואה לערים אחרות באירופה, מה שהופך את האזור ליעד מומלץ עבור רכישת נדלן סלוניקי.

המשיכה של סלוניקי כיעד מבוקש להשקעות נדל"ן טמונה במיקומה, שנמצא במרכז אירופה והבלקן. לעיר קישורי תחבורה מצוינים ותשתיות מפותחות, מה שמקל על ההתמצאות, ניוד ונדידה של תיירים מאי לאי בקלות. קרבתה של סלוניקי לנמלים המרכזיים של יוון הופכת אותה גם למיקום אטרקטיבי עבור חברות ספנות, מה שאומר שבאזור הזה קיימת תעשיית מסחר רבה של ייבוא וייצוא, סחורות נמל ועוד. מטבע הדברים, אזור זה מושך אליו אנשים רבים ומהווה שוק נדל"ן פורח ומשגשג.  

קראו עוד: דירות להשקעה ביוון

מדוע יוון יעד השקעות נדל"ן מומלץ לישראלים? 

בין ישראל לבין יוון קיימת אמנת מס, מה שמוביל משקיעים ישראלים רבים להשקיע באזור. אבל זו לא הסיבה היחידה לכך שהאזור מהווה יעד מומלץ להשקעות נדל"ן. יוון בכללי וסלוניקי בפרט, מעודדות מאוד השקעות נדל"ן על ידי זרים. בפועל, גישה זו היא מה שכנראה הצליח לחץ את יוון מהמשבר הכלכלי אליו היא נכנסה לפני יותר מעשור. 

עם זמן טיסה של כשעתיים וחצי מישראל, סלוניקי מאפשרת לכם רכישת נכסים שיהיה לכם קל לתפעל ולתחזק אותם בשוטף. אם אינכם מעוניינים לשכור שירותים של חברת ניהול נכסים פרטית, אתם יכולים למצוא נכס באזור הזה ולהנות מקרבה יחסית אליו. 

נתוני נדל"ן ונתונים כלכליים בסלוניקי 

מבחינת גודל השוק שלכם, נדלן סלוניקי הוא שוק יחסית מצומצם עם אוכלוסייה אשר מונה כ-מיליון תושבים (רק כ-300,000 מהם נמצאים בעיר עצמה והיתר בפאתי ובפריפריית האי). מבחינת ערים מרכזיות להשקעה, אנחנו ממליצים על חיפוש נכסים להשקעה באזור של אתונה, האי לפקדה וכמובן סלוניקי. 

בשנים האחרונות שיעור השינוי במחירי הנדל"ן ביוון נמצאים במצב של עלייה. עם עלייה חיובית של כ-9.32% בשנה, תשואה ממוצעת על נכס להשקעה בסלוניקי יכולה להגיע עד כדי 5% – 11% רווח בשנה. כאמור, בין ישראל לבין יוון קיימת אמנת מס אשר מוזילה משמעותית את המיסים עבור משקיעים ישראלים. דוגמה יפה לכך היא הדוגמה של גובה המס על רווחי הון ביוון בכללי ובסלוניקי בפרט. שימו לב, אם בפורטוגל גובה המס על רווחי הון עומד על 28%, בסלוניקי וביוון גובה המס על רווחי הון עומד על 15% בלבד. 

אם אתם מחפשים אחרי נדלן סלוניקי, חשוב לדעת כי מס רכישה ביוון עומד על 8% – 13%, כאשר שיעור המס על הכנסה משכר הדירה בסלוניקי עומד על 7.5% בלבד. בזמן שדמי שכירות חודשיים ממוצעים בסלוניקי יכולים להגיע ל-1,600 אירו בחודש, דירה להשקעה בסלוניקי נעה בין המחירים של כ-60,000 אירו ועד 250,000 אירו, בממוצע. 

קראו עוד: נדלן ביוון למכירה

מדוע חשוב לקבל ייעוץ פיננסי לפני השקעת נדל"ן בסלוניקי? 

כשמדובר בהשקעה בנדל"ן במדינה זרה, וזה לא משנה אם מדברים על נדלן סלוניקי או על נדל"ן באזור אחר, אנשים רבים עלולים להתפתות לכל מיני מחירים נמוכים של נכסים לקבל החלטה שגויה. זאת, מבלי לקבל ייעוץ מקצועי. זה יכול להוביל להרבה בעיות שונות ולהפסדים פוטנציאליים, מה שאפשר למנוע בעזרת ייעוץ מקצועי. 

בסופו של דבר, ישנן סיבות רבות לכך שיהיה חשוב לקבל ייעוץ פיננסי לפני השקעה בנדל"ן בסלוניקי. לדוגמה, יש לעיתים בעיות משפטיות שעלולות להתעורר בעת רכישת נכס ללא הניירת המתאימה, יש חשיבות בניהול הבירוקרטיה בצורה הנכונה, להכיר את מגמות שוק הנדל"ן באזור ועוד. 

סלוניקי היא עיר עם קווי חוף מדהימים, נופים פראיים, מלונות יוקרה על החוף ועוד, כאשר מיקומו המרכזי של אזור זה ביוון הופך אותו למקום מושלם עבור אנשים שרוצים להשקיע בנדל"ן. אם חיפשתם מידע על סלוניקי נדלן, הנה המדריך המלא לרכישת נכסים להשקעה ביוון סלוניקי. 

עם הביקוש הגבוה לדיור וההיצע הנמוך, השקעות נדל"ן בסלוניקי הופכות פופולריות יותר ויותר בשנים האחרונות. עם זאת, יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני השקעה, כמו הסיכון להפסד כספי ומציאת מתווך מנוסה, מציאת חברת אחזקות של נכסים, מציאת האזורים האידיאליים לרכישת נכס בסלוניקי ועוד. אבל לפני הכול, קצת רקע ומידע כללי על אחד מהאיים הכי מתויירים ביוון, סלוניקי. הנה המדריך המלא על סלוניקי נדלן, המשיכו לקרוא. 

קצת רקע ומידע כללי על סלוניקי 

סלוניקי היא עיר מרכזית מאוד יוון המונה כ-300,000 – 350,000 תושבים. האזור הזה ידוע בשיעורי פשיעה נמוכים מאוד ובאיכות החיים הגבוהה שלו, כמו גם שיעורי המיסים הנמוכים עבור השקעות נדל”ן על ידי משקיעים זרים. זאת, כתוצאה מהמגמה של ממשלת יוון לעודד משקיעים זרים כדי לחזק ולשפר את כלכלת יוון לאחר משבר 2008.

אם מחפשים מידע על סלוניקי נדלן, יש לדעת כי נכון להיום, סלוניקי היא אחת הערים הפופולריות ביותר באירופה להשקעה בנדל"ן. העיר חוותה צמיחה רבה במהלך השנים האחרונות והפכה לאחד מיעדי התיירות החשובים באירופה. יש הרבה הזדמנויות למשקיעים להרוויח כסף מהצמיחה הזו, והאמת היא שבמיוחד עבור משקיעי נדל"ן מישראל. עבור משקיעים ישראלים, קיימת אמנת מס בין יוון לבין ישראל אשר מזכה את המשקיעים במיסים נמוכים. למשל, גובה המס על רווחי הון בסלוניקי עומד על 15% בלבד, בעוד שבפורטוגל משקיעים זרים נאלצים לשלם 28% מס על רווחי הון.

מה חשוב לדעת על סלוניקי? 

רגע לפני שמדברים על סלוניקי נדל"ן, יש לציין כי סלוניקי היא עיר מגוונת וקוסמופוליטית עם היסטוריה עשירה מאוד. זה היה ביתם של אירועים חשובים רבים בהיסטוריה האירופית כמו תפקידו של האזור במלחמת העולם השנייה, התפתחותו כמרכז סחר מרכזי במשך מאות שנים, וההשפעה שהייתה לאזור על התרבות היוונית המודרנית.

סלוניקי היא העיר השנייה בגודלה ביוון ומהווה מרכז כלכלי, תרבותי וחינוכי מרכזי. יש בה אוכלוסייה של למעלה מ-1.1 מיליון איש (300,000 – 350,000 בתוך העיר עצמה), כאשר העיר ממוקמת על החוף הצפון מזרחי של יוון בשטח ענק המתפרס על פני קווי חוף יפהפיים. האקלים שלה כולל חורפים מתונים ללא שלג וקיץ חם עם טמפרטורה ממוצעת של כ-24 מעלות צלזיוס, בעוד שבקיץ האקלים מאוד דומה לאקלים הישראלי הים תיכוני. אז מדוע סלוניקי נדלן רלוונטי במיוחד לישראלים? המשיכו לקרוא. 

כיצד סלוניקי הפכה יעד נחשק להשקעות נדל"ן עבור ישראלים?

סלוניקי היא עיר ביוון שהפכה בשנים האחרונות ליעד נחשב ונחשק להשקעות נדל"ן. כלכלת העיר צומחת בהתמדה עם זרם משקיעים מכל רחבי אירופה והעולם. לפי הנתונים, שיעור השינוי במחירי הנדל"ן ביוון מצביע על מגמת נסיקה חיובית של כ-9.32% בשנה. זאת, בעוד כי תשואה ממוצעת על נכס להשקעה עומדת על בערך 5.5% – 11.5% בשנה. 

עוד כדאי לדעת, כי בין יוון לבין ישראל קיימת אמנת מס אשר מעודדת משקיעים ישראלים להגיע ולהשקיע ביוון באופן כללי ובסלוניקי בפרט. לשם ההשוואה, גובה המס על רווחי הון במדינות אחרות באירופה, כמו פורטוגל, יכול לעמוד על 28% ומעלה. זאת, בעוד כי גובה המס על רווחי הון ביוון ובסלוניקי עומד על 15% בלבד. זו אחת הסיבות לכך שהשקעות סלוניקי נדלן אטרקטיביות במיוחד לישראלים וזרים באופן כללי. 

כחלק מהניסיונות המוצלחים של ממשלת יוון להתגבר על המשבר הכלכלי שפקד אותה בשנת 2008, קבעה המדינה כי מס רכישה של כל נכס ביוון ובסלוניקי יעמוד על 8% – 13% בלבד, מה שמושך משקיעים מכל העולם ובפרט מישראל. בתוך כך, דמי שכירות חודשיים ממוצעים בסלוניקי יכולים להגיע לסכום ממוצע של כ-1,600 אירו בחודש, כאשר שיעור המס על הכנסה משכ"ד עומד על 7.5% בלבד. 

השקעות נדל"ן: האזורים הכי אידיאליים בסלוניקי עבור רכישת נכס 

בסלוניקי ישנם אזורים רבים שהם אידיאליים לרכישת נכס להשקעה, כאשר ישנם גם סוגים רבים ושונים של נכסים שתוכלו לרכוש בשוק בסלוניקי. אם אתם מחפשים מידע על סלוניקי נדלן, תוכלו למצוא בתי חוף יפהפיים באזור, כמו גם דירות יוקרה ודירות סטנדרטיות החל ממחירים של כ-60,000 אירו לדירת 3 חדרים. 

במהלך חיפושיכם אחרי נכסים בסלוניקי למכירה, מומלץ לבדוק אזורים כמו חלקידיקי. זהו יעד תיירותי פופולרי עם היסטוריה ותרבות עשירה. יש באזור הזה הרבה יופי מהפנט חושים ומושך תיירים, מה שהופך אותו מושלם למי שרוצה להשקיע בבית נופש או אפילו דירת AIRBNB. 

בסופו של דבר, בסלוניקי יש שכונות רבות בעלות ערכי נכס גבוהים, כמו גם שיעורי מיסים אטרקטיביים במיוחד למשקיעים ישראלים. בתוך כך, על המשקיעים להתמקד באזורים הקרובים למרכז העיר וכאלו שיש בהם שפע של נכסים סבירים שאינם מצריכים שיפוצים מאוד מקיפים. מה עוד חשוב לדעת על סלוניקי נדלן? המשיכו לקרוא. 

סלוניקי מחולקת לרובעים – הכירו אותם 

כאשר מחפשים מידע על סלוניקי נדלן, חשוב לדעת שהעיר מחולקת לרובעים שונים. בעוד שיש את האזורים המזוהים עם קאפאני (מה שנקרא גם Kapani), תוכלו לחפש נכסים למכירה גם באזורים כמו קלמאריה ניה קאריני  Kalamaria-Nea Krin, או באזור הנקרא לדאדיקה Ladadika, אנו פולי Ano Poli, כיכר אריסטוטלוס Aristotelous Square וכן האזור של המגדל הלבן וכן הטיילת של אזור החוף  Beach Promenade  White Tower. 

אזורים אלו מזוהים מאוד עם אוכלוסיית תיירים בצפיפות גבוהה, מה שמאפשר למשקיעי נדל"ן לשקול כל מיני סוגים של נכסים להשקעה. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן ביוון

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי יוון. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים
התקשרו עכשיו