נדל"ן בסלוניקי

העיר סלוניקי, השניה בגודלה ביוון, מצליחה למשוך את עיניהם של משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם. רגע לפני שנצלול לעומק הפרטים ונבין מדוע העיר סלוניקי מסומנת על ידי רבים כאחת הערים הכדאיות ביותר להשקעה בשנת 2022, חשוב שתכירו את מצב שוק הדיור בישראל. משקיעי נדל"ן רבים מישראל בוחרים בשנים האחרונות לעזוב את שוק הדיור המקומי לטובת השקעות נדל"ן מעבר לים. מחירי הדיור בישראל זינקו במאות אחוזים בשני העשורים האחרונים, מה שהוביל להכפלת ואף לשילוש ערך נכסים רבים בכל רחבי הארץ.

נתונים אלה גורמים למשקיעים רבים להערים כי העליות קרובות למיצוי, ובלימת המחירים לא תאחר להגיע. לכן, לא מעט משקיעי נדל"ן מתחילים לרעות בשדות זרים ולחפש אחר יעד ההשקעה האטרקטיבי בכל רחבי העולם. יוון בכלל וסלוניקי בפרט כוללות לא מעט יתרונות משמעותיים הגורמים למשקיעים רבים מכל רחבי העולם לנהור למחוזותיהן. אז מהן ההבדלים המשמעותיים ביותר בין שוק הדיור הישראלי לבין שוק הדיור ביוון הממוקם כשעתיים טיסה בלבד ממחוזות ישראל? בחרנו עבורכם את ההבדלים הגדולים ביותר.

החסרונות הגדולים של שוק הדיור בישראל בהשוואה לשוק הדיור ביוון הם:

 • עליות המחירים בשנים הבאות

מחירי הדיור בישראל שוברים שיא אחר שיא בשני העשורים האחרונים. עליות בנות מאות אחוזים שהובילו להכפלת ואף לשילוש ערךהעיר סלוניקי, השניה בגודלה ביוון, מצליחה למשוך את עיניהם של משקיעי נדל הנכסים באזורים רבים בכל רחבי הארץ, גורמים למשקיעי נדל"ן רבים לחשוב שהשוק מתקרב לנקודת מיצוי העליות. המחירים לא יכולים לעלות לנצח וכבר עכשיו, הם הפכו גבוהים מהשג ידם של לא מעט אזרחים בישראל. נכון לכתיבת שורות אלו, ישנם מיליוני אזרחים בישראל שידם אינה משגת לרכוש דירת מגורים. אם המחירים לא יבלמו בקרוב, לכל הפחות קצב העלייה תהפוך איטית יותר, מה שלא נראה באופק בשוק הדיור ביוון.

 • אפשרויות השקעה בסכומים קטנים

מעבר לעובדה שהמחירים הגבוהים מאותתים על מיצוי גל העליות, משקיעים קטנים עם נום עצמי נמוך לא יכולים להשקיע את כספם בנכסי נדל"ן איכותיים הממוקמים באזורי פריים לוקיישן. כיום ישנם לא מעט אנשים בישראל שכל חסכונותיהם יושבים בתוכניות חיסכון בנקאיות (הגורמות לשחיקת כוח הקנייה בעקבות עליות המחירים התמידיות), בגלל המחירים הגבוהים. שוק הדיור היווני מאפשר למשקיעים הללו לרכוש נכסים איכותיים באזורים מרכזיים בעלויות נמוכות בעשרות אחוזים בהשוואה למחירי הדיור בישראל.

 • אחוזי תשואה מהשכרת נכסים

אם לא די בחסרונות שנובאו מעלה, שוק הדיור הישראלי מציע לכלל משקיעיו אחוזי תשואה נמוכים במיוחד מהשכרת הנכסים. חשובמה הם היתרונות הגדולים של יוון בכלל ושל סלוניקי בפרט מבחינת השקעות נדל שתכירו כלל אצבע שמנחה משקיעי נדל"ן רבים בכל השקעותיהם. ככל שמחיר הנכס נמוך יותר, כך אחוזי התשואה המתקבלים מהשכרתו גבוהים יותר. המחיר הממוצע של נכסים באזורי מרכז הארץ נושק ל 2,000,000 שקלים לדירה ממוצעת. באזורי הפריפריה המחירים נמוכים יותר ועומדים על כ 1,150,000 שקלים בממוצע. אחוזי התשואה המתקבלים על נכסים במרכז הארץ עומדים על כ 2.6% בממוצע ואילו אחוזי התשואה על הנכסים הזולים יותר באזורי הפריפריה עומדים על כ 3.8% תשואה מידי שנה. במילים אחרות, הנכסים הזולים מניבים יותר. מחירי הדיור הנמוכים ביוון מאפשרים למשקיעים בהם ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים הנעים בין 7% ל 10% באזורים השונים.

חושבים להתחיל להשקיע ביוון? ריכזנו עבורכם את כל היתרונות הגדולים של יוון בכלל ושל סלוניקי בפרט!

אז אם גם אתם מתקשים לאתר נכסים אטרקטיביים להשקעה באזורי הביקוש של ישראל, ייתכן שהשקעות נדל"ן ביוון בכלל ובסלוניקי בפרט יוכלו להתאים לכם. ריכזנו עבורכם כמה מהיתרונות הגדולים ביותר שיש ליוון ולסלוניקי להציע לכל אותם משקיעים רבים שנוהרים למחוזותיהן.

 • מחירי הדיור בסלוניקי ירדו לא מעט בעקבות נגיף הקורונה!

מחירי הדיור ביוון נמצאים בתחילתה של מגמת העלייה, שהחלה בישראל לפני למעלה משני עשורים. לאחר המשבר הגדול של 2008,מחירי הדיור ביוון בכלל ובסלוניקי בפרט צנחו בעשרות אחוזים, יש לקחת זאת בחשבון בעת ההשקעה בנדל מחירי הדיור ביוון בכלל ובסלוניקי בפרט צנחו בעשרות אחוזים. עם השנים יוון החלה את הליך התאוששותה והתבססותה הכלכלית שהבשילו לכדי עליות מחירי הדיור החל משנת 2019. מחירי הדיור ביוון עלו בלא פחות מ 7% בשנה האחרונה ומקרוב ל 12% בשנתיים וחצי האחרונות, מה שמעיד על תחילתה של מגמת עליה ברורה. פרוץ נגיף הקורונה הצליח לפגוע במחירי הדיור בעיר סלוניקי והוריד את ערך הנכסים ב 10% עד 15%. נתון זה מהווה הזדמנות של ממש בעיני משקיעים רבים מכל רחבי העולם שצופים שמחירי הדיור במקום יחזרו לעלות תוך זמן קצר.

 • ממשלה צעירה ופורצת דרך

הממשלה ביוון צעירה ופורצת דרך, מה שמשפיע רבות על התמודדותה של יוון עם קשיים כלכליים שונים וכן מסייע להתבססותה ויציבותה הכלכלית. משקיעי נדל"ן רבים בוחנים את מצבה הכלכלי של המדינה בה הם בוחרים להשקיע במטרה לוודא שכספם ינוהל בידיים טובות. הממשלה ביוון מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם הן בקידום פרוייקטים רבים בשטחיה, הן בקירוב המשקיעים הזרים למטרת האצת הכלכלה המקומית והן בקיצור התהליכים הבירוקרטיים בשלבי הפיתוח וההשקעה. כלל הנתונים הללו מעודדים משקיעים רבים להשקיע ביוון, המסתמנת כאחת המדינות הקטנות, היעילות והמבטיחות ביותר בעולם.

 • התמודדות מצויינת עם הקורונה – כמות נדבקים נמוכה במיוחד!

הממשל הצעיר מצליח להוכיח את עצמו גם בהתמודדות עם פרוץ נגיף הקורונה. יוון מתאפיינת לאורך כל תקופת המגיפה כמדינה עםבעת השקעה בנדל כמות נדבקים נמוכה במיוחד. נתונים אלה מעודדים משקיעים רבים הסבורים כי התנהלות מדינה בעיתות משבר מעידה רבות על יכולותיה לקדם ולפתח את כלכלתה והתנהלותה הכללית. מעבר לכך, כמות הנדבקים הנמוכה מאפשרת להתנהלות תקינה בשטחי המדינה, מה שתורם לאחוזי אבטלה נמוכים ומאפשר כלכלה רציפה ללא פגע משמעותי.

 • סיוע כספי מהאיחוד האירופי

האיחוד האירופי מסייע להתפתחותה של יוון ויציאתה המהירה מהמשבר הכלכלי הגדול של שנת 2008. סיוע זה מבטיח למשקיעים כי גם בעיתות משבר, הגב הכלכלי של יוון יאפשר לה לעמוד שוב על רגליה ולהתגבר על כל בעיה. האיחוד האירופי סייע ליוון בלא פחות מ 32 מיליארד יורו, מה שסייע לה להתגבר על המשברים הכלכליים הקשים שעברה.

 • סלוניקי – עיר הסטודנטים

העיר סלוניקי המצליחה למשוך לא מעט התעניינות של משקיעים רבים מכל רחבי העולם נחשבת לעיר הסטודנטים של יוון. העיר כוללתהמשקיעים בנדל קולג'ים, אוניברסיטאות ושלוחות של מכללות רבות ובינלאומיות. נכון לכתיבת שורות אלה, סלוניקי מארחת בשטחה למעלה מ 100,000 סטודנטים הלומדים במרכזים האקדמיים השונים בשטחה. חשוב להדגיש כי הסטודנטים כוללים מספר יתרונות משמעותיים לכלל השכונות הסמוכות למרכזי הלמידה. היתרונות הבולטים הם:

 • עליית ביקוש מובילה לעליית מחירים – כלל הסטודנטים המגיעים לשטחי סלוניקי נדרשים לקורת גג לגור בה. נתון זה מוביל לעלייה ניכרת בביקוש לדיור בשכונות הסמוכות למרכזי הלימוד השונים. גידול הביקוש מוביל באופן ישיר לעליות מחירים גבוהות ומהירות יותר בהשוואה לממוצע האזורי.
 • שוכרים טובים – סטודנטים נחשבים לשוכרים טובים שעומדים בכל התשלומים החודשיים ללא כל בעיה. מעבר לכך, הם יודעים לשמור על הנכס ללא, מה שמבטיח למשקיעים חיסכון משמעותי במרוצת השנים.
 • השכרת נכסים למספר שותפים – היתרון הגדול ביותר בגינו משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם בוחרים לרכוש נכסים דווקא באזורים הממוקמים בסמוך למרכזי לימוד אקדמיים הוא האפשרות להשכיר נכסים למספר שותפים. סטודנטים רבים לא משתכרים במהלך שנות לימודם, מה שגורם להם להתפשר על מגורים עם שותפים במטרה לחסוך לא מעט כסף מידי חודש. משקיעים המשכירים דירה לשותפים נהנים מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד הנעים בין 10% ל 15% מידי שנה.
 • חיי לילה הכוללים פנאי ובידור- העיר סלוניקי מתאפיינת בצעירותה וכוללת לא מעט מרכזי פנאי ובילוי. אנשים רבים רוצים לנקות את הראש לאחר יום עבודה ארוך ומוכנים לשלם מעט יותר על דיור הממוקם בקרבת מרכזי בילוי שונים. בעיר ניתן למצוא לא מעט מועדונים, ברים, בתי קפה ועוד שלל מרכזי בילוי שונים, מה שמעלה את הביקוש ומשפיע באופן ישיר על המחירים באזור.
 • עיר המושכת יותר ממיליון תיירים בשנה- העיר סלוניקי נחשבת לאחת הערים המתויירות ביוון ומושכת לא פחות ממיליון תיירים בכל שנה. נתון זה משפיע באופן ישיר על מחירי הדיור באזור. חשוב להדגיש כי על אף שהתיירים הרבים מגיעים למחוזותיה של סלוניקי לתקופות זמן קצרות, הם עדיין זקוקים לקורת גג לגור בה, מה שאומר שהם מגדילים את הביקושים לדיור. אחד מכללי היסוד של ענף הנדל"ן הוא: כל עוד הביקוש גבוה מההיצע הקיים, מחירי הדיור יעלו. מעבר לעליות המחירים הצפויות באזור, התיירים הרבים מאפשרים למשקיעים להציע את דירותיהם להשכרות קצרות טווח השכרת נכס לטווחי זמן קצרים מאפשרת למשקיעים למקסם רווחים וליהנות מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד שיכולים להגיע ל 20% מידי שנה ואף למעלה מכך.
 • אין אפשרות להגדלת ההיצע

כפי שהזכרנו לעיל, כל עוד הביקוש גדול מההיצע הקיים, מחירי הדיור עולים. העיר סלוניקי מוקפת בהרים שלא מאפשרים להגדיל את שטחה. במילים אחרות, היצע הדיור בעיר מוגבל מאוד, מה שאומר שרמת הסיכון בהשקעה נמוכה למדי. הסיכויים שמחירי הדיור ירדו בעקבות הגדלת ההיצע נמוכים עד אפסיים, מה שמושך לא מעט משקיעי נדל"ן מכל רחבי העולם הסבורים כי השקעה בסלוניקי נחשבת לאחת ההשקעות הבטוחות ביותר בעולם.

 • מרחק טיסה של שעתיים וחצי בלבד

אם לא די בכל היתרונות הללו, חשוב לזכור כי יוון ממוקמת במרחק טיסה של כשעתיים וחצי בלבד מישראל. משקיעים ישראלים רביםאחד היתרונות הגדולים של השקעה בנדל בוחרים להשקיע דווקא ביוון בכלל ובסלוניקי בפרט במטרה לוודא שגם אם הם ידרשו להגיע למקום השקעתם, הדבר לא יפגע באופן משמעותי בניהול שגרת החיים שלהם.

סלוניקי מסתמנת כאחת הערים הכדאיות ביותר להשקעה לשנת 2023!

לסיכום, סלוניקי שביוון מסתמנת כאטרקטיבית במיוחד להשקעות נדל"ן. חשוב להדגיש ולומר כי הממשלה הצעירה של יוון מבינה את החשיבות של המשקיעים הזרים ופותחת את שעריה בפני משקיעים מכל רחבי העולם. בשונה ממדינות רבות המנסות להקשות על המשקיעים הזרים במחוזותיהן, יוון מחבקת את המשקיעים ומאפשרת להם ליהנות מתנאים טובים שהופכים את ההשקעות שם לאטרקטיביות אף יותר. חשוב להדגיש כי יוון פותחת את שעריה גם בפני חברות גדולות הממקמות במחוזותיה מרכזי מחקר, פיתוח ועוד.

מסלול הדגל להשקעות נדל"ן ביוון – נדל"ן מניב

מסלול הדגל להשקעות ביוון הוא המסלול המניב ארוך הטווח כך שהמשקיעים באמת יצליחו ליהנות מתנועת מחירים ארוכה ורווחית במיוחד. במסגרת המסלול המשקיע רוכש דירת מגורים ומשכיר אותה לטווחי זמן ארוכים. מסלול זה נחשב למסלול הגדול, הבטוח והפשוט ביותר בענף כך שגם אם אתם רק בתחילת הדרך שלכם כמשקיעי נדל"ן, המסלול המניב יוכל להתאים עבורכם.

השקעות בסלוניקי

סלוניקי הוגדרה כאחד המקומות הטובים ביותר להשקעות בשל יציבותה הכלכלית והקרבה למדינות אחרות באירופה. ישנם סוגים רבים של השקעות שתוכלו לחשוב עליהן בסלוניקי: מנדל"ן ועד

המשך קריאה »

נדל"ן ביוון סלוניקי

חושבים להשקיע בסלוניקי? הגעתם למקום הנכון. בפסקאות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים לדעת לפני שתבחרו דירה להשקעה בכל רחבי סלוניקי. בשנים האחרונות סלוניקי מצליחה

המשך קריאה »

נדלן סלוניקי

אם אתם מעוניינים לקבל מידע על נדלן סלוניקי, כנראה שהבנתם כי מדובר לא רק ביעד תיירותי נחשק לבטן-גב, אלא גם יעד נחשק עבור השקעות נדל"ן

המשך קריאה »
התקשרו עכשיו