השקעות ביוון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

השקעות ביווןרוצים להשקיע ביוון? המאמר הבא הוא בשבילכם. ככל שהשנים עוברות, יותר אנשים וישראלים בפרט מחליטים לבצע השקעות ביוון. יש לכך סיבות רבות ביניהן מחירים נוחים, אמנת המס, הקשר הטוב בין ישראל ליוון ועוד רבות. 

 

השקעות ביוון- למה דווקא יוון?

יוון, אחת המדינות היפות בעולם. עם נופים מרהיבים, תיירות בלתי פוסקת, תרבות ייחודית, מקומות היסטוריים ייחודיים, אוכל טעים ואינסוף יתרונות נוספים שהופכים אותה למקום אידיאלי לטיול ואף למגורים. בשנת 2008 פקד את יוון משבר כלכלי. כתוצאה מכך שוק הנדל"ן ביוון התרסק והמחירים קרסו בעשרות אחוזים. כתוצאה מכך הנדל"ן ביוון היה במגמת עליה באופן משמעותי ומשקיעים רבים החלו להשקיע בדירות ביוון.

ביוון יש תנופת בניה חדשה וכתוצאה מכך ניתן למצוא דירות רבות להשקעה במגוון מיקומים מבוקשים, בערים גדולות ובאיים הקטנים. הביקוש הגדול להשקעות ביוון גרם להיצע לגדול ולהפך. 

השקעות ביוון מאפשרות למשקיעים להניב תשואות משמעותיות. כתוצאה מכך, יותר ויותר ישראלים הבינו שכדאי להם להשקיע בנדל"ן ביוון על מנת לשמור על עצמם מהאינפלציה, להנות מהכנסה קבועה ומעליית ערך הכסף שלהם. כאשר בוחרים דירות להשקעה ביוון במקומות מבוקשים מאוד, ניתן להנות מהשקעה שערכה יעלה. 

השקעות ביוון- מחירים

כפי שציינו, בשנת 2008 פקד את יוון משבר כלכלי. כתוצאה מכך, מחירים הדירות ירדו ב30% ואף 50%. טווח המחירים הממוצע עבור דירות ביוון עומד על 100,000 יורו. ניתן אף למצוא דירות בערים מרכזיות כמו סלוניקי או אתונה בפחות מ-100,000 יורו. לשם השוואה נציין כי דירה ממוצעת בתל אביב תעלה לפחות 800,000 יורו. בזכות המחירים הנוחים, רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן ביוון. 

כמו כן יש לקחת בחשבון את התשואה השנתית הגבוהה ביוון. התשואה השנתית ביוון עומדת על ממוצע של בין 5% לבין 10%. לעומת זאת בישראל יש תשואה שנתית נמוכה הרבה יותר. 

 

השקעות ביוון- מיסים

ביוון קיימת שיטת מיסוי נוחה מאוד. כמו כן בין ישראל ליוון קיימת אמנת מס. אמנת המס למעשה מונעת תשלום מס כפול על ההכנסות של אדם. כלומר, במידה שאתם בעלי שתי אזרחויות או מתנהלים בשתי מדינות- ישראל ויוון- לא תאלצו לשלם מס על הרווחים שלכם בשתי המדינות. בזכות אמנת המס תוכלו לשלם מס על הרווחים שלכם רק ביוון ולא תאלצו לשלם על הרווחים בישראל. 

ישנה סתירה בין הנוסח העברי והלועזי של האמנות. בנוסח העברי הדגישו כי ישראלים ישלמו מס כפול. אך, היוונים קבעו כי במידה שיש מחלוקת הנוסח הלועזי הוא הקובע. בנוסח הלועזי כתוב שעל תשלומי מס על רווחי הון ביוון לא יחול כפל מס.

ריכזנו לכם את מדרגות המס וסוגי המיסים השונים ביוון-

  • מס שכר דירה- מס על ההכנסות משכר הדירה. הכנסה שנתית של עד 12,000 יורו תחייב אתכם ב-15% מס, הכנסה שנתית של בין 12,000 ל-35,000 יורו תחייב אתכם ב-35% מס והכנסה שנתית של יותר מ-35,000 יורו תחייב אתכם ב-45% מס. 
  • מס שבח מס שיש לשלם בעת מכירת הנכס. על המוכר יהיה לשלם מס שבח בדך 15%. כיום יש פטור ממס שבח לאנשים פרטיים. הפטור תקף לעד שתי דירות בזמן של שלוש שנים. 
  • מס רכישה מס הרכישה עומד על כ-3% משווי הנכס. במידה ושווי העסקה גבוה יותר  מהערכת הרשויות, המס יהיה לפי השווי הגבוה. 
  • מס ארנונה- נע בין 0.1% ל-1.15%. גובה המס יהיה 3,6 יורו למטר. במצב של ריבוי נכסים המס יוטל על השווי הכולל של הנכסים לפי 0.55% מערכם. 
  • מע"מ- ברכישת נכס חדש של פחות מ-6 שנים על הרוכש לשלם מע"מ בסך של 24%. במצב כזה לא יהיה צורך בתשלום מס רכישה. 

 

השקעות ביוון- ויזת זהב

היוונים החליטו לתגמל את המשקיעים שתורמים לכלכלת יוון. אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שיוון הגיעה אליה על מנת למשוך משקיעים היא הענקת ויזת זהב למשקיעי נדל"ן. משקיעי נדל"ן שישקיעו יותר מ-250,000 יורו, יקבלו ממשלת יוון מעמד תושב זמני למשך 5 שנים. משקיעים שיחזיקו בנכס יותר מ-5 שנים, יוכלו לחדש את מעמד התושב בסוף התקופה בתנאי שימשיכו להשקיע. 

הטבת ויזת הזהב ניתנת לאזרחים שאינם חלק מהאיחוד האירופי. כך גם ישראלים, שיעמדו בתנאים יוכלו לקבל מעמד תושב למשך 5 שנים. כלומר, ויזת הזהב היא ויזת מגורים הניתנת בתמורה להשקעה ביוון. 

בנוסף, ויזת הזהב מעניקה תושבות גם לבני משפחתו מדרגה ראשונה של המשקיע. כלומר, בן/ בת זוג, הורים וילדים מתחת לגיל 21 יקבלו באופן אוטומטי מעמד תושב.

 

השקעות ביוון- יוון וישראל

בין יוון לישראל יש קשר מיוחד. קודם כל יוון היא אחת המדינות הקרובות ביותר לישראל. אורך הטיסה אליה הוא כשעה וחצי, כמו נסיעה מתל אביב לחיפה, מה שהופך את הביקורים בה לקלים מאוד. כמו כן, יש טיסות בתדירות גבוהה והמחירים נוחים. כך ניתן לנסוע ליוון בקלות כאשר רוצים לבדוק את מצב הנכס או לבדוק את מצב התחזוקה שלו. הקרבה לישראל היא אחד היתרונות הבולטים של דירות להשקעה ביוון. 

דבר נוסף הוא השיתוף פעולה עם ישראל. בין יוון לישראל יש שיתוף פעולה בנוגע לאלמנטים שונים כמו הכלכלה או הביטחון. כתוצאה מכך, המשקיעים הישראלים רצויים מאוד ביוון ונהנים מהטבות שונות, כמו אמנת מס או ויזת זהב.

 

השקעות ביוון- בחירת נכס

לפני שאתם בוחרים נכס חשבו מה המטרה של ההשקעה ומה המגבלות שלכם כמשקיעים. לדוגמא, אם אתם משכירים נכס שישמש לתיירות (דירת Airbnb) או למגורים (להשכיר את הדירה לשוכרים קבועים כמו משפחה או סטודנטים). כמו כן, ביוון יש תנופת בניה חדשה וכתוצאה מכך ניתן למצוא דירות רבות להשקעה במגוון מיקומים מבוקשים, בערים גדולות ובאיים הקטנים. לכם חשבו האם אתם מעוניינים להשקיע בפרויקט מגורים חדש – שמצד אחד יכול לעלות הרבה ומצד שני בתקופת הבנייה לא יושכר. 

ההמלצה שלנו היא להגיע לנכס ולראות אותו בעיניים. אל תסתפקו בתמונות או בסרטונים על מנת שתוכלו לדעת בוודאות מה אתם מקבלים.

השקעות ביוון- למה בכלל להשקיע בנדל"ן?

נדל"ן הוא אחת מהשיטות הטובות ביותר להכנסה קבועה ויציבה. בעבר, אנשים היו עובדים במקום אחד רוב החיים וכך יכלו להסתמך על המשכורת, התנאים והפנסיה ככאלה שיספקו אותם וידאגו להם לאורך זמן. אך כיום המצב שונה, מאחר שרבים לא שומרים על אותו מקום עבודה לזמן רב. כמו כן, רבים לא סומכים על ביטוח לאומי לזמנים קשים וכך גם לא על הפנסיה. לכן, הנדל"ן החל לתפוס יותר ויותר מקום בקרב אנשים שמחפשים מקור הכנסה קבוע. 

דבר נוסף שגרם להשקעות נדל"ן הוא האינפלציה. כספי החסכונות מאבדים מערכם כתוצאה מהאינפלציה ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא להשקיע את הכסף. יש אפשרויות רבות להשקעות כספיות כמו בורסה, הדסטארטים, פרויקטים חברתיים שונים ועוד. כמובן אחת מאפשרויות ההשקעה היא השקעה בנדל"ן. השקעה בנדל"ן היא אחת מההשקעות הבטוחות ביותר שכן היא מאפשרת לכם לקבל שכירות קבועה כל חודש. כך גם תוכלו להנות מעליית ערך הנכס במקרה שתרצו למכור אותו. כמו כן, השקעה בנדל"ן מאפשרת לכם להנות מהנכס לצרכים אישיים. במהלך חופשה תוכלו ללון בנכס שלכם ולהנות מחופשה בה תשלמו רק על טיסות ובזבוזים. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן ביוון

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי יוון. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים
התקשרו עכשיו