דירות להשקעה ביוון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

דירות להשקעה ביווןרבים חולמים על קניית נכסים בחו"ל. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מחליטים להשקיע בדירות ביוון ויש לכך סיבות רבות. לפניכם מאמר על דירות להשקעה ביוון, מה היתרונות הטמונים בכך ובאילו מקומות ביוון כדאי להשקיע.

 

קצת על נדל"ן

נדל"ן הוא אחת מהשיטות הטובות ביותר להכנסה קבועה ויציבה. בעבר, אנשים היו עובדים במקום אחד רוב החיים וכך יכלו להסתמך על המשכורת, התנאים והפנסיה ככאלה שיספקו אותם וידאגו להם לאורך זמן. אך כיום המצב שונה, מאחר שרבים לא שומרים על אותו מקום עבודה לזמן רב. כמו כן, רבים לא סומכים על ביטוח לאומי לזמנים קשים וכך גם לא על הפנסיה. לכן, הנדל"ן החל לתפוס יותר ויותר מקום בקרב אנשים שמחפשים מקור הכנסה קבוע.

דבר נוסף שגרם להשקעות נדל"ן הוא האינפלציה. כספי החסכונות מאבדים מערכם כתוצאה מהאינפלציה ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא להשקיע את הכסף. יש אפשרויות רבות להשקעות כספיות כמו בורסה, הדסטארטים, פרויקטים חברתיים שונים ועוד. כמובן אחת מאפשרויות ההשקעה היא השקעה בנדל"ן. השקעה בנדל"ן היא אחת מההשקעות הבטוחות ביותר שכן היא מאפשרת לכם לקבל שכירות קבועה כל חודש. כך גם תוכלו להנות מעליית ערך הנכס במקרה שתרצו למכור אותו. כמו כן, השקעה בנדל"ן מאפשרת לכם להנות מהנכס לצרכים אישיים. במהלך חופשה תוכלו ללון בנכס שלכם ולהנות מחופשה בה תשלמו רק על טיסות ובזבוזים.

קצת על יוון

יוון, אחת המדינות היפות בעולם. עם נופים מרהיבים, תיירות בלתי פוסקת, תרבות ייחודית, מקומות היסטוריים ייחודיים, אוכל טעים ואינסוף יתרונות נוספים שהופכים אותה למקום אידיאלי לטיול ואף למגורים. בשנת 2008 פקד את יוון משבר כלכלי. כתוצאה מכך שוק הנדל"ן ביוון התרסק והמחירים קרסו בעשרות אחוזים. כתוצאה מכך הנדל"ן ביוון היה במגמת צמיחה באופן משמעותי ומשקיעים רבים החלו להשקיע בדירות ביוון.

ביוון יש תנופת בניה חדשה וכתוצאה מכך ניתן למצוא דירות רבות להשקעה במגוון מיקומים מבוקשים, בערים גדולות ובאיים הקטנים. הביקוש הגדול לדירות להשקעה ביוון גרם להיצע לגדול ולהפך. דירות להשקעה ביוון מאפשרות למשקיעים להניב תשואות משמעותיות. כתוצאה מכך, יותר ויותר ישראלים הבינו שכדאי להם להשקיע בנדל"ן ביוון על מנת לשמור על עצמם מהאינפלציה, להנות מהכנסה קבועה ומעליית ערך הכסף שלהם. כאשר בוחרים דירות להשקעה ביוון במקומות מבוקשים מאוד, ניתן להנות מהשקעה שערכה יעלה.

קראו עוד: קניית דירה ביוון

מה היתרונות של דירות להשקעה ביוון?

לדירות להשקעה ביוון יש יתרונות רבים. ריכזנו לכם את המרכזיים בהם-

 • מחירים- כפי שציינו ביוון היה משבר כלכלי קשה מאוד. כתוצאה מכך, מחירים הדירות ירדו ב30% ואף 50%. טווח המחירים הממוצע עבור דירות להשקעה ביוון עומד על 100,000 יורו. ניתן אף למצוא דירות בערים מרכזיות כמו סלוניקי או אתונה בפחות מ-100,000 יורו. לשם השוואה נציין כי דירה ממוצעת בתל אביב תעלה לפחות 800,000 יורו. בזכות המחירים הנוחים, רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן ביוון.
 • תיירות- יוון היא אחת המדינות התיירותיות בעולם. בכל שנה עשרות מיליוני תיירים מגיעים ליוון. כמו כן, בתיירות ביוון יש ביקוש גדול מאוד לדירות Airbnb. כתוצאה מכך, המשקיעים ביוון יכולים להפוך את הנכס שלהם לדירת Airbnb באזור מבוקש מבחינה תיירותית ולהרוויח שכירות קבועה.
 • תשואות- התשואה השנתית ביוון עומדת על ממוצע של בין 5% לבין 10%. לעומת זאת בישראל יש תשואה שנתית נמוכה הרבה יותר.
 • מגמת צמיחה בשוק הדיור- מגמת הצמיחה בשוק הדיור היווני בולטת מאוד בערים הגדולות ביוון. לדוגמא באתונה ניתן לראות עלייה של 9.76% במחירי הנכסים מאז 2021.
 • מיסים- ביוון קיימת שיטת מיסוי נוחה מאוד. קודם כל יש לציין שבין ישראל לבין יוון קיימת אמנת מס. אמנת המס למעשה מאפשרת למשקיעים לשלם מס רק במדינה ממנה הם נהנים מהכנסה. כלומר, במידה שהם מחזיקים נכס ביוון שמניב להם רווחים, הם יאלצו לשלם מס רק ביוון ולא גם בישראל. כמו כן, מס הרכישה ביוון נמוך מאוד. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא השהיית מס שבח בעת מכירת הנכס.
 • קרבה לישראל- יוון היא אחת המדינות הקרובות ביותר לישראל. אורך הטיסה אליה הוא כשעה וחצי מה שהופך את הביקורים בה לקלים יותר. כמו כן, יש טיסות בתדירות גבוהה והמחירים נוחים. כך ניתן לנסוע ליוון בקלות כאשר רוצים לבדוק את מצב הנכס או לבדוק את מצב התחזוקה שלו. הקרבה לישראל היא אחד היתרונות הבולטים של דירות להשקעה ביוון.
 • סטודנטים- ביוון מוסדות אקדמיים רבים. כתוצאה מכך, סטודנטים רבים מאירופה וממדינות נוספות בעולם מגיעים ללמוד ביוון. הסטודנטים תמיד צריכים דירות להשכרה, הם הופכים את האזורים בהם הם גרים לאזורים צעירים עם מקומות בילוי רבים וכך מגבירים גם את התיירות בהם. השקעה בדירות בערים בהן יש מוסדות אקדמיים יכולה להניב רווחים רבים למשקיעים.
 • שיתוף פעולה עם ישראל- בין יוון לישראל יש שיתוף פעולה בנוגע לאלמנטים שונים כמו הכלכלה או הביטחון. כתוצאה מכך, המשקיעים הישראלים רצויים מאוד ביוון ונהנים מהטבות שונות (כמו אמנת המס שציינו קודם).

איך נבחר דירות להשקעה ביוון? 

כפי שהבנו עד עתה, השקעה בנדל"ן ביוון היא בהחלט משתלמת. אך לשם כך צריך לבחור איפה להשקיע. על מנת לבחור דירות להשקעה ביוון יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים.

קודם כל יש לקחת בחשבון את הביקוש וההיצע של האזור בו אתם מעוניינים להשקיע. מומלץ לבחור באזורים בהם הביקוש גבוה וההיצע נמוך. אלה יכולים להיות אזורים תיירותיים או אזורים בהם גרים סטודנטים. כך תוכלו להיות בטוחים שלדירה בה תשקיעו יהיה ביקוש ותוכלו להשכיר אותה בקלות או להפוך אותה לדירת Airbnb בקרב המטיילים באזור. אזורים בהם הביקוש גבוה וההיצע נמוך יהיו מאופיינים בדרך כלל בתכנון עתידי של צירי תחבורה משמעותיים, מרכזים מסחריים וכדומה. כמו כן, באזורים אלה בדרך כלל יהיו מוסדות אקדמיים, מרכזי תרבות, מוסדות ציבוריים שונים ועוד.

הדבר השני שיש לקחת בחשבון על מנת לבחור דירות להשקעה ביוון הוא מה שכר הדירה המקובל באזור בו אתם מעוניינים להשקיע. כאשר תבינו את טווח מחירי השכירות באזור תוכלו לחישוב את ההכנסה הצפויה לכם ואת אחוז התשואה השנתית הצפויה לכם מההשקעה.

עוד דבר שיש לקחת בחשבון הוא האיים במדינה. ביוון יש כ-3,000 איים, חלקם תיירותיים וחלקם פחות. האיים בהם יש חופים מרהיבים, מזג אוויר ים תיכוני מושלם, מחירים נוחים, אוכל מצוין וטברנות כיפיות הם מוקד מושלם לתיירים. על מנת להשקיע במקומות הנכונים מומלץ להשקיע מהאיים התיירותיים. השקעה באיים התיירותיים תאפשר לכם להנות מהחזרת ההשקעה על ידי תיירים שמגיעים לאי לנופש. בין האיים התיירותיים ניתן למצוא את רודוס, כרתים, מיקונוס, לפקדה ועוד רבים.

קראו עוד: מחירי דירות ביוון

 

לאחר שבחרנו דירות להשקעה ביוון

לאחר שבחרנו דירות להשקעה ביוון יש לבצע מספר פעולות שונות. קודם כל חשוב מאוד להגיע לנכס ולראות אותו בעיניים. אל תסתפקו בתמונות או בסרטונים על מנת שתוכלו לדעת בוודאות מה אתם מקבלים. לאחר מכן יש לפתוח חשבון בנק ביוון ומספר מס. ההשקעה והרווחים ינוהלו דרך חשבון הבנק היווני שלכם. כמו כן מספר המס ילווה אתכם בכל פעילות פיננסית שתבצעו ביוון. ההמלצה שלנו היא לבצע זאת עם דובר יוונית שיוכל לעזור לכם להבין את הפרמטרים השונים הכלולים בדבר. שימו לב שעל מנת לחתום על החוזה אתם צריכים נוטריון מקומי מוסמך ובנוכחות שני הצדדים.

 

דירות ביוון להשקעה – כך תדעו לבחור נכון את הנכסים האטרקטיביים ביותר ביוון

חושבים להשקיע ביוון? אתם לא לבד. משקיעים רבים מכל רחבי העולם נוהרים לרכוש נכסים להשקעה בכל רחבי יוון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שאתם חייבים להכיר בתור משקיעי נדל"ן בגבולות יוון, לרבות החסרונות הקיימים בשוק הנדל"ן המקומי, היתרונות הגדולים שמושכים משקיעים רבים מכל רחבי העולם דווקא ליוון, שיטות המיסוי המקומיות, מחירי הדירות, אחוזי התשואה הממוצעים שמתקבלים מהשכרת נכסים באזור ועוד. אך רגע לפני שנצלול לכל הפרטים החשובים אודות השקעות נדל"ן ביוון, חשוב שתכירו את הסיבות המרכזיות בגינן משקיעי נדל"ן רבים מישראל בוחרים לוותר על דירות להשקעה בשוק המקומי לטובת דירות להשקעה מעבר לים.

 

כך הממשלה בישראל מנסה להרחיק את המשקיעים

תחילה חשוב לדעת כי ממשלת ישראל מנסה לעשות כל שביכולתה על מנת להרחיק את ציבור המשקיעים מהשוק המקומי. מדוע? מחירי הדיור בישראל מזנקים במשך למעלה מעשר שנים רצופות בעשרות אחוזים. רק בשנה החולפת מחירי הדיור עלו ביותר מ 15% בשנה בודדת. אחת הדרכים הטובות ביותר לבלום את עליות המחירים היא הרחקת ציבור המשקיעים מהשוק המקומי. המשקיעים מהווים חלק משמעותי מכמות הביקוש לדיור, כך שהרחקתם תוביל לירידת ביקושים ולבלימת מחירים. איך מרחיקים את המשקיעים? מעלים את מס הרכישה על דירה שניה מ 5% ל 8% ומבטלים את האפשרות לקבל הלוואה על סך 50% מנכס קיים לטובת רכישת דירה להשקעה. מעבר לכך, מחירי הדיור הגבוהים כוללים מספר חסרונות משמעותיים, העיקריים שבהם – דחיקת משקיעים קטנים עם הון עצמי נמוך, הגבלת פוטנציאל ההשבחה וקבלת אחוזי תשואה נמוכים מהשכרת נכסים, בין 2.2% ל 4.7% בשנה.

 

המשבר הכלכלי הגדול של יוון

חושבים להשקיע ביוון? חשוב שתכירו מספר דגשים חשובים אודות הממשל המקומי, המצב הכלכלי ושוק הדיור בכל גבולות יוון. יוון חוותה משבר כלכלי משמעותי בשנת 2008. המשבר הכלכלי העולמי פגע קשות בכלכלה היוונית שהגיע לסף פשיטת רגל. אחוזי האבטלה זינקו, מחירי הדיור צנחו והמיתון לא איחר להגיע. המצב הכלכלי היה מורכב מאוד עד לסיוען של מדינות האיחוד האירופי. סיוע כלכלי משמעותי איפשר ליוון לשקם את כלכלתה, ונכון לכתיבת שורות אלה המשבר הקשה הרחק מאחוריה. כיום, הכלכלה היוונית נחשבת לכלכלה יציבה וחזקה שיודעת לעמוד בפני לא מעט אתגרים ומורכבויות כלכליות. משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם סומכים על הממשל המקומי ומרגישים בטוחים להשקיע בכל מחוזות יוון את כספם. חושבים על השקעה ביוון? חשוב שתכירו את כל היתרונות הגדולים שמצליחים למשוך משקיעים רבים מכל רחבי העולם.

 

היתרונות הגדולים שיוון מציעה למשקיעיה:

 • כלכלה יציבה שיודעת להתמודד עם מורכבויות כלכליות

הכלכלה המקומית הוכיחה את עמידותה בפני מורכבויות כלכליות בשנים האחרונות. היציבות הכלכלית גורמת למשקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם להשקיע את כספם בגבולות יוון ללא כל בעיה. כלכלה יציבה מבטיחה לציבור המשקיעים שהיא תעשה כל שביכולתה על מנת למנוע מצב בו הם יפסידו את כספם. התנהלות נכונה תמנע פגיעה בשוק הדיור.

 

 • מחירי דיור נמוכים

מחירי הדיור ביוון נחתכו ב 30% – 50% בעקבות המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008. נכון לכתיבת שורות אלה מחירי הדיור עדיין לא חזרו לשיאם, כך שיש להם עוד לאן לעלות. מעבר לכך, מחירי הדיור נמוכים למדי, כך שגם משקיעים קטנים עם הון עצמי נמוך, יוכלו להתחדש עם נכסים חדשים, גדולים ואטרקטיביים באזורי פריים לוקיישן. מחירי הדיור בישראל מאלצים את המשקיעים הקטנים להתפשר על נכסים ישנים וקטנים הממוקמים באזורי פריפריה.

 

 • אחוזי תשואה גבוהים – בין 7% ל 10% בשנה

מחירי הדיור ביוון מאפשרים למשקיעים ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים. אחד מכללי האצבע החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר בתור משקיעי נדל"ן הוא – ככל שמחיר הדירה נמוך יותר, כך אחוזי התשואה שיתקבלו מהשכרתה יהיו גבוהים יותר. כלל זה עובד גם הפוך, ואכן אחוזי התשואה בישראל נמוכים למדי. אחוזי התשואה בישראל נעים בין 2.2% ל 4.7% בכל שנה, בעוד שביוון ניתן לקבל בין 7% ל 10% בכל שנה.

 

 • ממשל תומך במשקיעים זרים – מיסים אטרקטיביים

הממשל המקומי ביוון מבין כי המשקיעים הזרים מסייעים לו לחזק את הכלכלה היוונית, ולכן הוא מקבל את המשקיעים בזרועות פתוחות. הדבר בא לידי ביטוי במיסוי הנוח על משקיעי נדל"ן זרים. ריכזנו עבורכם את המיסים המרכזיים שתידרשו לשלם עבור השקעה ביוון, והם:

 

 • מס רכישה – 8% בלבד.
 • מס שבח – 0%.
 • מס על רווחים מהשכרת הנכס – נקבל באופן פרוגרסיבי, כ 7.5% בממוצע.

 

 • אמנת מס בין יוון לישראל

יתרון נוסף ומשמעותי במיוחד עבור משקיעים ישראלים הוא העובדה שקיימת אמנת מס בין ישראל ליוון. אמנת המס מבטיחה כי כלל המשקיעים הישראלים ביוון יקבלו פטור מלא מתשלומי כפלי מס. משקיעים ישראלים הבוחרים להשקיע במדינות בהן אין אמנת מס עם ישראל נאלצים לשלם מיסים כפולים.

 

 • תיירים רבים מגיעים לבקר בשטחה של יוון

עוד יתרון שמרבית המשקיעים ביוון נהנים ממנו הוא כמובן התיירים הרבים שמגיעים לגבולות יוון מידי שנה. מדוע התיירים מהווים יתרון עבור המשקיעים? מכמה סיבות. ראשית, התיירים הרבים מעלים את הביקוש לדיור. עליית הביקוש לדיור מביאה לעליית מחירי הדיור והשכירות, מה שכמובן מטיב עם המשקיעים. שנית, משקיעים רבים בוחרים להשכיר את הנכסים שלהם לתיירים לטווחי זמן קצרים. השכרת נכסים לטווחי זמן קצרים מאפשרת למשקיעים למקסם רווחים וליהנות מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד – בין 10% ל 15% בכל שנה.

אנשי מקצוע בתחום ילוו אתכם לאורך כל שלבי ההשקעה

חוששים להשקיע את כספיכם מעבר לים? חשוב לדעת שכיום יש לא מעט אנשי מקצוע המסייעים למשקיעים זרים להשלים את כל שלבי ההשקעה על הצד הטוב ביותר. ביוון יש לא מעט מתווכים, עורכי דין ואף חברות תחזוקה הדואגות לכל צורכי הנכסים עבור משקיעים מעבר לים. סיוע של אנשי המקצוע הטובים ביותר יבטיח שתקבלו שירות מלא ותבחרו נכון את הנכסים האטרקטיביים ביותר להשקעה. לסיום, חשוב שתכירו שניים ממסלולי ההשקעה המובילים ביוון.

 

 • נדל"ן מניב

המסלול הראשון הוא נדל"ן מניב. במסגרת השקעה בנדל"ן מניב המשקיע רוכש נכס ומשכיר אותו לטווחי זמן ארוכים. מסלול זה נחשב למסלול סולידי ופשוט שמתאים למשקיעים בתחילת דרכם. חושבים להשקיע במסלול? הכירו את היתרונות, והחסרונות והסיכונים הגדולים:

 

היתרונות, החסרונות והסיכונים במסלול:

יתרונות חסרונות וסיכונים
מסלול השקעה בטוח ופשוט למשקיעים מתחילים. מסלול השקעה הכולל התעסקות עם שוכרים.
מסלול השקעה הכולל הכנסה פסיבית מידי חודש. מסלול השקעה ארוך טווח.
מסלול השקעה הכולל שני אפיקי רווח שונים – מהשכרת הנכס ומעליית ערכו. מסלול השקעה הכולל אחוזי תשואה יחסית נמוכים – בין 6% ל 10% בכל שנה.

 

 • נדל"ן על הנייר

מסלול ההשקעה השני הוא נדל"ן על הנייר. במסגרת מסלול זה המשקיע רוכש דירה על הנייר במחירי הנחה ומוכר אותה במחירי שוק עם סיום שלבי הבניה. נשמע מעניין? הכירו את היתרונות והחסרונות של המסלול.

 

היתרונות, החסרונות והסיכונים במסלול:

יתרונות חסרונות וסיכונים
מסלול השקעה ללא שוכרים. מסלול השקעה ללא הכנסה פסיבית מידי חודש.
מסלול השקעה הכולל הנחה של בין 10% ל 30% ממחירי השוק. מסלול השקעה הכולל אפיק רווח אחד בלבד.
מסלול השקעה קצר טווח. מסלול השקעה הכולל סיכון שהקבלן לא יצליח להשלים את כל התחייבויותיו.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן ביוון

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי יוון. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים
התקשרו עכשיו